Koronka i jej współczesne oblicze

suknie ślubne B'janka

Koronka i jej współczesne oblicze

Ponadczasowa ażurowa tkanina, która mocno zaznaczyła swoje miejsce w historii mody to najpiękniejszy detal każdej sukni ślubnej. Mnogość jej użycia, rozmaitość wykonania sprawia, że suknia jest wyjątkowa  i nabywa swojego indywidualnego charakteru. Kreatorzy mody kochają koronki eksperymentując z nią i udowadniając, że można z nią zrobić wszystko. Jak w obecnym sezonie zastosowano funkcję koronki? Zacznijmy od wierzchniej warstwy. Koronka pokrywająca inną tkaninę to trik sprawiający, że  suknia nabywa cudownej lekkości i lirycznego wydźwięku. Do takiego zadania idealnie nada się muślin bądź burza tiulu. Takie zestawienie wyeksponuje subtelną  objętość sukni tworząc iście baśniową stylizację.

suknie ślubne Rafaella

suknie ślubne Rafaella

Koronka to również wspaniała baza mająca zastosowanie w dekorowaniu dekoltów oraz pleców.  Zmysłowo wijąca się na cieniutkim tiulu lub transparentnym materiale tworzy iluzyjny efekt naszytych aplikacji podkreślając seksapil Panny Młodej.  Taka forma może być również bardzo dziewczęca szczególnie, kiedy występuje w postaci florystycznych akcentów.  Najpiękniejszym tłem dla misternych, koronkowych splotów jest kolor cielisty. Efekt body illusion szczególnie pięknie prezentuje się w zestawieniu z gipiurą. Ten rodzaj koronki daje efekt splotu o wypukłej teksturze, a jej szlachetne, eleganckie wzory przykuwają uwagę i wyglądają niezwykle zjawiskowo.

 

suknie ślubne B'janka

suknie ślubne B’janka

Koronka to fenomenalne wykończenie nie tylko zabudowanej góry, ale i odważnych dekoltów  w buduarowym stylu. Głębokie wycięcia pozornie mogą zostać zakryte przeźroczystym materiałem tworząc tym samym aurę tajemniczości i kokieterii. W tak odważnej stylizacji odnajdzie się każda Femme fatale.

suknie ślubne Onyx

suknie ślubne Onyx

Obecna moda pokochała także delikatne rękawy i chętnie przemyca je do ślubnych stylizacji. Przeźroczystości w towarzystwie koronek i haftów tworzą długie, romantyczne rękawy bądź stroją opadające, seksowne ramiączka. Koronka zostaje użyta w niemalże każdym najmodniejszym rozwiązaniu czy to w długościach ¾, czy też kaskadowych, poszerzanych rękawach.

 

suknie ślubne Emerald

suknie ślubne Emerald

Wszechstronne zastosowania ujmującej koronki pozwala na ogromną różnorodność w zdobieniu oraz wykończeniu spódnicy czy też welonu.  Obszycia ażurowym splotem, przestrzenne aplikacje, czy tez koronkowe wstawki będą wyjątkowym dopełnieniem ślubnego stroju. Koronkowe suknie ślubne są eleganckie, ponadczasowe, a zarazem uniwersalne. Dzięki nim suknia ślubna przeobraża się w  magiczną  i niezapomnianą stylizacje. Jesteśmy pewni, że ten trend zostanie z Nami na pewno jeszcze bardzo długo 🙂

 

 

 

Brak Komentarzy

Niestety, komentowanie jest obecnie wyłączone.