Dekolty ślubne

suknie ślubne Lanesta - Aina

Dekolty ślubne

Dekolty ślubne

Górna część sukni ślubnej wraz z dekoltem grają w całej kreacji „pierwsze skrzypce”. Ich zadaniem jest w jak najkorzystniejszy sposób ukazać piękno linii szyi i ramion. Dzięki odpowiednio dobranemu dekoltowi zatuszujecie „górne” niedoskonałości, odsłaniając tylko to co w Waszej sylwetce najlepsze. Dekolt stanowi niejako pewien detal sukni ślubnej i nie jest on zawsze rozważany przez Panny Młode. Należy pamiętać, że „owy” detal jest niezwykle istotny, ponieważ to jego dopełnienie sprawi, że będziecie wyglądać olśniewająco! Jakie mamy modele dekoltów ? Zapraszamy do lektury 😉
Dekolt prosty

Jako pierwszy pod lupę bierzemy „dekolt prosty”, który dedykowany jest Paniom o zgranych, smukłych kształtach i ładnie zarysowanych ramionach. Jak najbardziej odnajdą się w nim osoby z dość kształtnym biustem, który dzięki zwężeniu sukienki w talii zostanie pięknie wyeksponowany. Aby dodać tej prostoliniowości odrobinę szaleństwa śmiało możecie przebierać wśród bogato zdobionych naszyjnikach i kolczykach, które oczywiście muszą korespondować z aplikacjami znajdującymi się na sukni.

 


 

Karo
Jeśli dodamy do tego typu dekoltu ramiączka otrzymamy dekolt na podobieństwo „kwadratowego”. Polecany jest biustom o znaczącej wielkości, gdyż jego prostokątny krój optycznie pomniejsza. Poza tym karo znacznie wydłuża i wysmukla szyję. Chronić się przed tym kształtem powinny Panny Młode o szerokich ramionach, albowiem odcięcie dekoltu w poziomie poszerza barki. Karo jest wszechobecny w najnowszych kolekcjach roku 2016 i został na nowo przyjęty przez projektantów mody. Ale o nowościach w kolejnym artykule 😉

suknie slubne Enzoani - Inaru

suknie slubne Enzoani – Inaru

 


 

 

Dekolt serduszko
Następnym bardzo znanym typem dekoltu jest tzw. serduszko, często spotykane w sukienkach a’la księżniczka. Dekolt w serduszko jest niezwykle romantyczny i kobiecy. Najczęściej pojawia się w gorsetach, które korzystnie podkreślają ramiona oraz w sposób delikatny, a zarazem wyrazisty prezentują dość duże biusty. Należy pamiętać, że gorset musi być idealnie dopasowany, aby się nie zsuwał i zagwarantował komfort. Góra wycięta w kształcie serca wydłuża zbyt krótką szyję i wysmukla linię ramion, dlatego też polecany jest paniom, o nieco szerszych ramionach Sweetheart bez wątpienia nadaje stylizacji lekkości i bajkowego charakteru, dlatego sukienki z tym dekoltem znajdują się chyba w każdym katalogu z sukienkami ślubnymi.

 

suknia ślubna Enzoani - Indore

suknia ślubna Enzoani – Indore

 


 

 

Jeśli rozglądacie się za suknią, który idealnie przedstawi i uwydatni niezbyt duży biust poszukajcie dekoltu biżuteryjnego, który układa się delikatnie przy podstawie szyi na takiej wysokości na której można powiesić naszyjnik. Dekolt bardzo ładnie układa się na obojczykach, ale uwaga! Taki model skraca szyję.

 

suknia ślubna peonia

suknia ślubna peonia – Anabelle

 

Bardzo uniwersalnym dekoltem pasującym niemal do każdej sylwetki jest dekolt okrągły na kształt litery „U”. Subtelnie pokreśli górę sylwetki nie narażając ją na ukazanie jakichkolwiek mankamentów. Często w takim modelu w celu urozmaicenia stosuje się ciekawe wycięcia na plecach, aby kreacja nie była zbyt monotonna.

To tylko podstawowe dekolty! Kolejne propozycje znajdziecie w Naszych kolejnych artykułach 😉

Brak Komentarzy

Niestety, komentowanie jest obecnie wyłączone.